A CATL döntése értelmében ideiglenesen leállította a debreceni gyárban dolgozó magyar munkavállalók elbocsátását.


A Debrecenben akkumulátorgyárat létesítő kínai CATL leállította a magyar munkavállalók elbocsátásának tervét – számolt be erről a Telex, hat jelenlegi és volt dolgozóra hivatkozva. Korábban úgy híresztelték a cégen belül, hogy a kínai menedzsment július 15-ig a magyar alkalmazottak többségét el kívánja bocsátani, ám a lap értesülései szerint ezt a szándékot most feladták.

Egyes források alapján a leépítések hírére a kormányzati szféra figyelmeztette a céget, hogy ilyen lépéseket nem tolerálnak. A Nemzetgazdasági Minisztérium pénteken bejelentette, hogy munkaügyi ellenőrzést indít az akkugyárban. Egy másik információ szerint az utóbbi napokban zűrzavar alakult ki a CATL vezetésében, ahol a különböző szinteken eltérő információk keringtek a jövőbeli tervekről. A hírek szerint még nem született véglegesen eldöntött hosszú távú stratégia; jelenleg annyit tudni, hogy a közeljövőben nem terveznek további elbocsátásokat.

A munkavállalók körében sokan aggódnak amiatt, hogy a média figyelmének csökkenésével és a munkaügyi ellenőrzések befejezésével fokozatosan újra megindulhatnak a leépítések. Vannak, akik úgy vélik, hogy erre azért is szükség lehet, mert Kínában már kiosztották azokat az állásokat, amelyeket Debrecenben szabadítottak fel, és most az a kérdés, hova tudják elhelyezni azokat a kínai munkavállalókat, akiknek Magyarországon való munkavégzést ígértek. Ugyanakkor többen optimistábban látják a helyzetet; egyesek szerint a cég újonnan kinevezett kínai vezetése tévesen értékelte a szituációt, és bár csalódottak a kirúgásokból kialakult országos botrány miatt, belátták, hogy ez a megközelítés nem fog működni.

A CATL egy korábbi közleményben azt írta, hogy "továbbra is elkötelezett a hazai munkaerő foglalkoztatása mellett, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a gyártási folyamatokat a lehető legtöbb magyar munkavállalóval valósítsa meg."

Related posts