A Meta nem csupán a tényellenőrök leépítésére készül, hanem a sokszínűség értékét is háttérbe szorítja.

Az Amazon és más érintett felek a jogi és politikai kockázatokra hivatkozva döntöttek úgy, hogy felfüggesztik sokszínűségi programjaikat.
Az amerikai konzervatívok eddig hevesen bírálták a vállalatok sokszínűségi programjait, de erre, úgy tűnik, már nincs szükség. A Walmart és a McDonald's után most a Meta és az Amazon is bejelentette, hogy megszünteti ezeket. Az amerikai vállalatok a jogi és politikai kockázatokra hivatkozva vonják vissza a sokszínűséget és befogadást célzó felvételi és képzési kezdeményezéseiket.
A lépés néhány nappal azután történt, hogy a Facebook, az Instagram és a WhatsApp tulajdonosa közölte, hogy megszünteti a Donald Trump megválasztott elnök és a republikánusok által kritizált tényellenőrzési programját.
A Meta legújabb közleményében bejelentette, hogy továbbra is elkötelezett a sokszínűség mellett, azonban változtat a jelenlegi toborzási stratégiáján. A jövőben nem csupán a sokszínű jelöltek közül válogatnak, hanem szélesebb spektrumot céloznak meg a munkatársak kiválasztásakor.
Az Amazonnál is megjelent egy hasonló közlemény, amelyet az alkalmazottak számára készítettek. Ebben arról tájékoztatják őket, hogy a vállalat megszünteti a befogadással kapcsolatos "elavult programokat és anyagokat". A célkitűzésük az, hogy ezt a folyamatot 2024 végére lezárják.
A JPMorgan Chase és a BlackRock pénzügyi óriások a közelmúltban bejelentették, hogy visszavonulnak az éghajlatváltozással foglalkozó csoportoktól. Ennek hátterében többek között az áll, hogy a republikánus politikai körök támadások kereszttüzébe kerültek, amelyek a "woke aktivizmus" vádját fogalmazták meg ellenük, valamint politikai következményekkel fenyegettek.
Az olyan jelentős márkák, mint a Bud Light és a Target, komoly ellenállással és bojkottal találkoztak, amikor megpróbálták megszólítani az LMBTQ-közösség tagjait. E törekvéseik révén nem csupán a vásárlói bázisukat próbálták bővíteni, hanem hangsúlyozni kívánták a sokszínűség és az elfogadás fontosságát is.
A sokszínűség, egyenlőség és befogadás előmozdítását célzó kezdeményezések közül számos új programot indítottak el a Black Lives Matter tüntetések hatására, amelyek 2020-ban George Floyd tragikus meggyilkolását követően robbantak ki. E mozgalom nem csupán a rasszizmus ellen emelt szót, hanem széleskörű társadalmi változások iránti igényt is kifejezett, új fényt vetve a közösségi összefogás és a jogegyenlőség fontosságára.
A Meta egyelőre nem kívánta kommentálni a belsős közleményt, amelyet konzervatív aktivisták és kommentátorok megelégedéssel, jogvédő csoportok viszont aggodalommal nyugtáztak.