CUPRA modellek és új generációs elektromotorok: a győri Audi innovációs központjában a jövő már valósággá vált. Az új elektromos motorok nemcsak a teljesítményt növelik, hanem a fenntarthatóságot is a középpontba helyezik. A CUPRA stílusos designja és spo

Bár az európai gyártók egyre nagyobb kihívásokkal és egyre erősebb versenytársakkal találják szemben magukat, a világ legnagyobb kapacitású motorgyártója, az Audi Hungária jó évet tudhat maga mögött. Tavaly Győrben legördült a 2 222 222. jármű és a 45 milliomodik motor is a szalagról, utóbbi az elektromobilitás és a gyár termelési portfólióbővítésének szellemében egy 220 kW-os hajtásrendszer volt, amit egy Audi Q6 e-tronba szereltek be. Az újgenerációs MEBeco elektromotor-család is Győrben fog készülni, a berendezések telepítése és a dolgozók oktatása is folyamatos. A Portfolio - MAGE Járműipar konferencián március 26-án és 27-én a résztvevők találkozhatnak a vállalat vezetőivel, és az Audi Hungária gyárában tehetnek látogatást, ahol termelés közben is megismerhetik az üzemet.
Tavalyelőtt ünnepelte 30. évfordulóját az Audi Hungária, teljesítményére pedig 2024-ben sem lehetett panasz. Novemberben legördült a 2 222 222-dik jármű is a gyártósorról, és bár néhány ikonikus modelltől, mint például az első, Győrben gyártott autótól, az Audi TT-től el kellett búcsúzni, mégsem lehet panaszra ok: az üzem történetében először egy nem Audi modell, a Cupra Terramar gyártása is megkezdődött.
Az év során elérte a gyártás a lenyűgöző 45 milliomodik motor elkészültét is.
a 220 kW-os hajtásrendszer, amely az Audi Q6 e-tron szívében dobog, nem csupán egy újabb elektromos megoldás, hanem a jövő mobilitásának egyik kulcsfontosságú eleme. Az elektromos hajtások gyártásában szerzett tapasztalataikra építve, a 2018 óta fennálló gyártási hagyományok révén a Premium Platform Electric (PPE) villanymotorok új generációja kerül kifejlesztésre. A MEBeco új e-hajtás teljes gyártását Győrben tervezik megvalósítani, ahol a szükséges berendezések telepítése és a közel 2000 munkatárs szakképzése folyamatosan zajlik. Ez a projekt nemcsak a helyi gazdaságot erősíti, hanem hozzájárul a fenntartható jövő megvalósításához is.
minden adott ahhoz, hogy a győri gyár még nagyobb szerepet kapjon az elektromobilitás területén.
A kérdés, hogy az európai autógyártók milyen mértékben képesek versenyképesen fellépni az elektromos járművek piacán az ázsiai riválisokkal szemben, és milyen szerepet játszhat ebben Győr városa. A Portfolio - MAGE Járműipar 2025 konferencia egyik fő témája az európai autóipar versenyképessége lesz. Az eseményen többek között Michael Breme, az Audi Hungaria újonnan kinevezett igazgatóságának elnöke, valamint Les Zoltán, a vállalat járműgyártásért felelős igazgatósági tagja is színpadra lép, hogy megossza az Audi stratégiáját és Győr jövőbeli szerepét a szektorban.
A konferencia második napján, március 27-én, lehetőség nyílik arra, hogy az Audi gyárának látogatásán személyesen tapasztaljuk meg az üzem kiemelkedő termelési teljesítményét és versenyképességét.