Ezek a kártevők nem félnek a téli hidegtől - Íme, hogyan szabadulhatsz meg tőlük! - Életmód

A téli fagyok érkezése nem jelenti azt, hogy búcsút inthetünk a kerti kártevőknek. Ahhoz, hogy tavasszal virágzó, egészséges növényekkel vághassunk neki az új évszaknak, elengedhetetlen az aktív védekezés és a megelőzés. A kert folyamatos gondozása, valamint néhány jól bevált módszer alkalmazása segíthet hatékonyan felvenni a harcot a kártevőkkel. Ne feledjük, a megelőzés mindig jobb, mint a gyógyítás!
A téli hideg hónapokban sok kertész reménykedik abban, hogy a fagy elpusztítja a kerti kártevőket, de sajnos nem minden rovar és élősködő tűnik el a hideg miatt. Számos kártevő fejlesztett ki olyan túlélési stratégiákat, amelyek segítségével a legzordabb időjárási körülmények között is túlélnek. Nézzük meg, melyek azok a kártevők, amelyek nem fagynak meg télen, és hogyan védekezhetünk ellenük!
A levéltetvek többsége nem éli túl a hideg hónapokat, azonban a tojásaik védettek a fagy ellen, és tavasszal újabb generációt indítanak útjára. A tojások gyakran a növények hajtásain vagy levelein bújnak meg.
Ősszel érdemes gondoskodni az elhalt növényi részek eltávolításáról.
* Télen alaposan metsszük vissza a fertőzött növényeket.
Tavasszal alkalmazzunk biológiai permetezést, hogy az újonnan megjelenő tetveket rögtön eltüntethessük.
A pajzstetvek különleges, vastag védőréteggel vonják be magukat, amely hatékonyan megóvja őket a hideg időjárástól. Ezek a kis lények gyakran a növények ágain vagy törzsén telepednek meg, és ott vészelik át a zord téli hónapokat.
* Télen mechanikai módszerekkel távolítsuk el őket, például késsel vagy drótkefével.
Permetezzük a növényeket téli olajos lemosóval, amely hatékonyan elpusztítja a pajzstetveket.
A cserebogarak lárvái, közismertebb nevükön pajorok, a téli hónapok során a talaj mélyebb rétegeiben rejtőznek. Ezek a lárvák tavasszal, amikor a természet újjáéled, aktivizálódnak, és ekkor kezdik el támadni a növények gyökérzetét, komoly károkat okozva ezzel a növények fejlődésében.
* Ősszel és tavasszal érdemes felásni a talajt, hogy a rejtőzködő pajorok a felszínre kerüljenek, és így a madarak könnyedén elkapják őket.
* Ültessünk körömvirágot vagy más természetes riasztónövényeket, amelyek távol tartják a pajorokat.
A drótférgek, valamint a pattanóbogarak lárvái a föld mélyén húzzák meg magukat a téli hónapok során. Ezek a káros élőlények a növények gyökérzetével és gumóival táplálkoznak, jelentős károkat okozva a növényzetben.
Alkalmazzunk talajfertőtlenítőt a szennyezett területeken, hogy megszüntessük a káros mikroorganizmusokat.
* Ültetés előtt alaposan vizsgáljuk át a talajt, és távolítsuk el a drótférgeket.
Számos hernyófaj a lárvaállapotában vészeli át a telet, mint például a káposztamoly vagy a gyapottok-bagolylepke hernyói. Ezek a kis lények védett búvóhelyeket keresnek, amelyek lehetnek a talaj felső rétegei vagy akár a fák kérgében található repedések is.