Ezért dőlnek le mostanában a leggyakrabban az autók – bemutatjuk a rangsort!

A leggyakoribb gondok általában az akkumulátor körül adódnak, de emellett a motorral kapcsolatos problémák is nem ritkán jelentkeznek.
A német autóklub, az ADAC szakemberei naponta körülbelül 10 ezer esetben sietnek segítségül a műszaki gondokkal küzdő járművekhez. Ez azt jelenti, hogy minden nyolcadik másodpercben egy "sárga angyal" indul útnak, hogy megoldja a bajba jutott autósok problémáit.
Melyek azok a leggyakoribb kihívások, amelyekkel manapság szembesülnek az ADAC szakemberei? Fedezzük fel, hogy milyen típusú meghibásodások fordulnak elő a legnagyobb számban!
A legfrissebb statisztikák alapján az autók út szélén való megrekedésének 44,9%-ában az indítóakkumulátorral kapcsolatos problémák állnak a háttérben. Ez az arány azt mutatja, hogy ez a jelenség messze a legelterjedtebb ok, amiért a járművek cserben hagyják tulajdonosaikat.
A második helyen a belsőégésű motorokkal és azok vezérlésével kapcsolatos kihívások, valamint a villanyautók nagyfeszültségű rendszereit érintő problémák állnak, amelyek a szakértők tapasztalatai szerint az esetek 22,1 százalékában fordulnak elő.
Ezután a generátor-indítómotor-világítás-kábelezés témakör (10,6 százalék), a kerekek (8,8 százalék), illetve a kulcs-zár-indításgátló (6,9 százalék) szentháromság következik a sorban.
Tavaly az ADAC-hoz körülbelül 3,6 millió segélyhívás futott be, ami 100 ezerrel több, mint az előző évben. A legnagyobb terhelést januárban mérték, amikor az esetszámok meghaladták a 377 ezret.
2024-ben egész pontosan 43768 alkalommal hívták elektromos autókhoz az ADAC szakembereit, ami 46 százalékos növekedést jelent 2023-hoz képest, és részben annak következménye, hogy a villanyautók száma erőteljes növekedést mutat.