Ha éjszakánként felébredsz, érdemes orvoshoz fordulnod, mivel ez súlyosabb egészségi problémákra is utalhat. Ne hagyd figyelmen kívül a jeleket - az egészséged a legfontosabb!

Ha rendszeresen hajnali kettőkor nyitogatjuk a szemünket, érdemes résen lenni. A gyakori hajnali ébredések mögött súlyosabb problémák is állhatnak, ezért érdemes odafigyelni erre a figyelmeztető jelre.
Természetes, hogy az ember néha felkel az éjszaka közepén. Azonban amikor rendszeresen hajnali kettő körül riadunk föl, az már nem tréfadolog. A rendszerszerű hajnali ébredés súlyos betegséget jelezhet, amivel orvoshoz kell fordulni.
Annak, hogy az ember miért nem alussza végig egyhuzamban az éjszakát, több oka is lehet: leggyakrabban egy zajforrás riaszt fel, de az is elképzelhető, hogy rossz a cirkadián ritmusunk, kimelegedtünk. A hajnali ébredés lelki okai lehetnek a magas stressz, depresszió.
Szervezetünk rendkívül komplex és érzékeny rendszer, ahol bármilyen ásványi anyag vagy nyomelem hiánya komoly problémákat idézhet elő. A magnézium különösen fontos szerepet játszik: nemcsak az izomfunkciókat, hanem az idegrendszer és a szív egészséges működését is támogatja. Ezen kívül részt vesz a stressz és a kortizol hormon szintjének szabályozásában, hozzájárulva ezzel a testi és lelki egyensúly fenntartásához.
Ha a szervezetünk nem kap elegendő magnéziumot, az kihat a stressz- és kortizolhormon szintünkre, amely alapvető fontosságú az alvás és ébrenlét közötti egyensúly fenntartásában. Általában a kortizol szintje hajnali 2 körül a legalacsonyabb, míg reggel 8 tájékán éri el a csúcsát.
A tartós magnéziumhiány pedig rendellenes szívműködést, anyagcserezavarokat okoz, amikkel törődni kell, tehát ha rendszeresen felriad valaki hajnalban, feltétlen keressen fel egy orvost. Ahhoz viszont hogy megállapítsuk, valóban magnéziumhiány miatt kelünk fel éjjel, vérképet szükséges csináltatni. A hajnali kelést alacsony vércukorszint is okozhatja, ami cukoranyagcsere-zavarra utalhat.
A táplálkozási szakértő alvászavar esetén a magnéziumtartalmú étrend-kiegészítők szedését javasolja. Dietetikusok ajánlása alapján a szükséges vitaminok és ásványi anyagok azonban ideális esetben kiegyensúlyozott és változatos étkezés útján kerülnek a szervezetbe.