Újabb izgalmas fejlemény a kereskedelmi háború frontvonalán: az Egyesült Államok és Kína megegyezésre jutottak.


Az Egyesült Államoknak és Kínának sikerült a hétvégén kereskedelmi megállapodásra jutnia - számolt be a Fehér Ház, bár a részleteket egyelőre nem hozták nyilvánosságra. A hétvégi genfi tárgyalások eredményeként mindkét fél pozitívan nyilatkozott az elért eredményekről - jelentette a CNBC.

Scott Bessent, az Egyesült Államok pénzügyminisztere a hétvégén Svájcban zajló tárgyalásokat "produktívnak" minősítette, és bejelentette, hogy a részletekről hétfő reggel ad átfogó tájékoztatást. Szombat este Bessent és Jamieson Greer, az amerikai kereskedelmi képviselő tájékoztatták Donald Trump elnököt a legfrissebb fejleményekről.

Greer vasárnapi nyilatkozatában megerősítette, hogy valamilyen formában "megállapodást" kötöttek, és kiemelte, milyen gyorsan sikerült egyezségre jutniuk, ami szerinte azt jelzi, hogy "a különbségek talán nem voltak olyan nagyok, mint gondolták". Hozzátette, hogy a megállapodás segíthet a nemzetbiztonsági vészhelyzet megoldásában.

A kínai delegáció képviseletében He Lifeng miniszterelnök-helyettes kiemelte, hogy "jelentős előrelépés" és "fontos konszenzus" valósult meg. Mint mondta, a felek megállapodtak egy új konzultációs mechanizmus létrehozásáról, amely a kereskedelmi és gazdasági kérdésekre összpontosít.

Li Chenggang kínai nemzetközi kereskedelmi képviselő jelezte, hogy hamarosan részletesebb közleményt adnak ki a tárgyalásokról, bár pontos időpontot nem közölt. "

Ahogy Kínában mondjuk, ha az ételek finomak, akkor az időzítés nem számít

- kifejtette, hozzátéve, hogy a nyilatkozat "örömteli hírként érkezik a világ számára".

A két ország közötti tárgyalások kulcsfontosságú pillanatot jelentenek a kereskedelmi háborúban. Trump korábban 145%-os vámokat hirdetett meg Kínával szemben, amire Peking 125%-os vámokkal reagált az amerikai termékekre. Ez a feszültség nemcsak a pénzügyi piacokat ingatja meg, hanem az áruhiány és az áremelkedés lehetőségét is felveti, ami tovább fokozza a gazdasági bizonytalanságot.

Trump szombaton a Truth Social platformján optimistán nyilatkozott a tárgyalások első napjáról. Kiemelte, hogy "számos témát érintettek, és sok mindenben konszenzusra jutottak", továbbá "egy átfogó újrakezdést vitattak meg barátságos, ámde építő jellegű légkörben".

Related posts