A biometrikus fizetés új korszakába lépünk, ahol a technológia révén a számlák kiegyenlítése még egyszerűbbé válik. Hamarosan már arcfelismerő és tenyér-azonosító segítségével is bármikor rendezhetjük pénzügyeinket. Az új megoldások nemcsak gyorsabbá, han

A készpénzmentes tranzakciók egy újabb izgalmas szakaszába léphetünk: a JP Morgan bemutatja legújabb biometrikus termináljait, amelyek arcfelismerés és tenyérvéna-azonosítás funkciókkal rendelkeznek. Az amerikai bank nemsokára, még az idén, elindítja ezeket az innovatív fizetési megoldásokat az Egyesült Államok piacán.
A JP Morgan, az Egyesült Államok egyik vezető bankja, bejelentette, hogy idén piacra lép két innovatív, szabadalmaztatott biometrikus fizetési termináljával. A Portfolio híradása szerint a Finextra cikke alapján a bank célja, hogy forradalmasítsa a vásárlási élményt az új technológia révén.
A cikkben említettek szerint a JP Morgan már több mint egy éve kísérletezik a biometrikus fizetési technológiákkal, célul tűzve ki, hogy ezeket a megoldásokat széles körben integrálja a kiterjedt kereskedői ügyfélkörébe.
A vállalat két új eszközt mutatott be:
Az innovatív eszközök révén a kereskedők számára most már lehetőség nyílik arra, hogy biztonságosan kezeljék a különféle fizetési lehetőségeket. Ezen megoldások között megtalálható a chipes, az érintés nélküli, a klasszikus lehúzásos, valamint a QR-kódos tranzakciós mód is.
A Goode Intelligence piackutató cég előrejelzése szerint a biometrikus fizetések piaca jelentős növekedés előtt áll. A Paypad és a Pinpad a tervek szerint 2025 második felében jelenik meg az Egyesült Államokban, és a nemzetközi bevezetést is tervezik.
A globális biometrikus fizetések értéke 2026-ra várhatóan eléri az 5,8 milliárd dollárt, a felhasználók száma pedig meghaladhatja a hárommilliárd főt - áll a cég jelentésében.
Korábban már említettük, hogy Magyarországon a qvik rendszere tavaly szeptember elsejétől minden banki ügyfél számára hozzáférhetővé vált. Ez a lehetőség magában foglalja a QR-kódos, deeplinken (alkalmazás keretein belüli) és NFC (érintéses) tranzakciókat, valamint a fizetési kérelem alapú megoldásokat is. A részletekről Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi infrastruktúráért és banki műveletekért felelős ügyvezető igazgatója nyilatkozott lapunknak.