Érkezik a következő tévégeneráció, a többieknek vége a dalnak!


Ez a fejlődés arra ösztönzi a nagy márkákat, hogy olyan panelek előállítására összpontosítsanak, amelyek nemcsak jobb minőségűek, hanem hatékonyabbak és tartósabbak is.

Bár az év végén még nem mutatkozott be nyilvánvalóan, most, az új év elején úgy tűnik, hogy a kijelzőtechnológia trónján ülő óriás kész átadni a koronáját. Megérkezett az LG Display legújabb csodája, a Primary RGB Tandem OLED, amely nyilvánvalóvá teszi, hogy az iparág egy új korszak küszöbén áll, eltávolodva a QD-OLED technológiától. Míg a Samsung és a Sony a QD-OLED kijelzőket helyezte az OLED televízióik élvonalába, az LG merész irányt választott, új fejlesztésekkel gazdagítva a piaci palettát.

Az LG Display innovatív válasza a QD-OLED technológiára a Micro Lens Array (MLA) megoldás bevezetésével valósult meg, amely lehetővé tette, hogy az LG OLED tévék függetlenedjenek a Samsung Display paneleitől, és saját jogon versenyezzenek a QD-OLED modellekkel. Az MLA technológiával ellátott készülékek, mint például az LG G4 OLED, apró, precíziós lencséket alkalmaznak a fény optimalizálására, így sokkal nagyobb fényerőt képesek biztosítani. Bár a hagyományos MLA OLED-ek színvilága nem éri el a QD-OLED-ek gazdag és élénk színeit, az LG mérnöki szakértelme és a csúcsfényerő növekedése elegendő ahhoz, hogy az MLA technológia versenyképes maradjon a Samsung és Sony legjobbjai mellett.

Ha éppen a legkiválóbb OLED-tévék egyikének beszerzésén gondolkodik, akkor a választása a QD-OLED modellek, mint például a Samsung S95D, vagy az MLA technológiával ellátott OLED-ek, mint az LG G4 vagy a Panasonic Z95A között kell hogy döntsön. Azonban érdemes sietnie, mert az idei év végére egy még lenyűgözőbb OLED-kijelző is a látóhatáron van.

Az LG és a Panasonic, két kiemelkedő televíziómárka, korábban az LG Display MLA OLED-kijelzőire támaszkodtak, azonban most új irányt vettek. Jelenlegi zászlóshajó OLED-készülékeik már a Primary RGB Tandem technológiával büszkélkedhetnek, amelyet négyréteges vagy 4. generációs OLED-ként is ismerünk. Ha a jövőben nem történik lényeges változás, úgy tűnik, az MLA technológia fokozatosan háttérbe szorul.

Az első négyréteges OLED-tévék, amelyek a boltok polcaira kerülnek, az LG G5 OLED és a Panasonic Z95B. Az LG Display szerint a négyréteges OLED-tévéknek rengeteg előnyük van a korábbi generációkhoz képest. Többek között 33 százalékkal nagyobb csúcsfényerővel, 40 százalékkal nagyobb színfényerővel és - némileg meglepő módon - 20 százalékkal alacsonyabb energiafogyasztással mutatják meg a fölényüket.

Michael Desjardin, a Tom's Guide tévészakértője, legújabb cikkében arra figyelmeztet, hogy a mesterséges intelligenciával felvértezett, de valójában haszontalan tévéfunkciók világában egyre inkább vágyunk olyan technológiákra, amelyek valóban javítják a tévékészülékek megjelenését és élettartamát. A Primary RGB Tandem OLED-panelek megjelenése, még ha nem is hibátlanok, arra ösztönzi a vezető gyártókat, hogy energiatakarékosabb és esztétikusabb paneleket kínáljanak. Ez a fejlemény pedig mindenki számára kedvező forgatókönyvet teremt.

Ha valóban a QD-OLED tévék felemelkedésének és bukásának időszakában járunk, akkor örökségük valószínűleg az lesz, hogy hidat képeznek a hagyományos OLED technológia és a még fejlettebb, hatékonyabb modellek között. Desjardin megjegyzése szerint, ha a szerencse is mellettünk áll, ezek a készülékek esztétikailag vonzóbbak lesznek, tartósabbak, és pár éven belül az áruk is annyira csökken, hogy egyre több felhasználó számára válik elérhetővé. Ez már önmagában is üdvözítő lépés a tévépiacon, ahol manapság gyakran találkozunk üres ígéretekkel.

Related posts