Szlovákiában egy teljes buszmegállót nyomtattak ki! Nézd meg, hogyan valósult meg ez az izgalmas projekt!

Mintha egy hatalmas szobrászművész alkotása lenne, egy különleges geológiai formákat megidéző 3D-nyomtatott beton buszmegálló bukkant fel Pozsony szívében.
Az egyik szlovák járás, Čerešne városfejlesztésének részeként helyeztek el egy szokatlan kialakítású 3D nyomtatott beton buszmegállót a szlovák fővárosban. A prágai COLLARCH stúdió az Architekti Šebo Lichývel és az ICE Industrial Servicesszel együttműködve tervezte a megállót, amely ellipszis henger alakú, réteges textúrájával a természetes geológiai képződményeket idézi - írja a Designboom.
A buszmegállót Pozsony egyik új városrészének bejáratánál helyezték el, hogy funkcionális tranzitpontként szolgáljon. Úgy alakították ki, hogy pontosan kövesse a gyalogosok áramlását, ne takarja a közeledő buszokat, és persze védje az utasokat az időjárási viszontagságoktól.
A tervezése és a gyártása során a legkorszerűbb parametrikus technikákat és 3D-nyomtatási technológiát alkalmaztak a jellegzetes betonhéj létrehozásához. Nyugati dőlése csökkenti a délutáni napsütésnek és az uralkodó szélnek való kitettséget, míg a délkeleti oldalon található stratégiai perforációk (értsd: nagy lyukak) hozzájárulnak a jobb láthatósághoz, egyúttal a biztonsághoz. Ezek a jellemzők is jól mutatják, hogy miként képes a digitális gyártás kezelni a konkrét helyszíni körülményeket.
A minimalista acél- és üvegtetőn tükröződő üvegpanelokat helyeztek el, hogy mérsékeljék a hőfelvételt. A maximális kényelmet szolgálva, a vörösfenyőből készült ülőhelyeket innovatív 3D-nyomtatási technológiával alakították ki. A dizájnt egyedi, beépített világítás emeli ki, amely egész évben kellemes atmoszférát teremt, így ideális várakozóhelyszínt biztosít.
A projekt kiválóan illusztrálja, miként alkalmazható a 3D nyomtatási technológia a közinfrastruktúra fejlesztésében, olyan megoldások létrehozására, amelyek harmonikus egyensúlyt teremtenek az esztétikai értékek és a funkcionális követelmények között.