Emma Stone legyőzése! Fedezd fel, melyik film hódította meg 2024-et!


Fedezd fel Budapest ikonikus éttermének történetét! Nehéz elhinni, de évtizedek óta ez a hely a helyiek és a turisták kedvenc találkozópontja!

Izgalmas évet tudhatunk magunk mögött, hiszen a nemzetközi filmszíntéren rengeteg lenyűgöző alkotás született, így mindenki rátalálhatott a saját kedvencére. Ebben az évben a Blikk Filmklikk Movie Awards Legjobb Külföldi Film kategóriájában a jelölt filmek száma is tükrözi, hogy rendkívül erős esztendőt zártunk, sőt, voltak olyan művek is, amelyek már tavaly más országokban sorra nyerték a díjakat, de nálunk csak idén mutatták be őket. Íme a 2024-es toplistánk, amely tele van izgalmakkal!

Bár Hallie Meyers-Shyer új filmje, amelyet október 17-én mutattak be hazánkban, hivatalosan vígjátéknak van titulálva, mi inkább egy szívhez szóló, humorral átszőtt drámának tekintjük. A film egy apa és lánya közötti bonyolult kapcsolatot tár fel, miközben ügyesen egyensúlyoz a mély érzelmek és a vicces pillanatok között. Michael Keaton ezúttal is lenyűgöző teljesítményt nyújt, ami nem meglepő, hiszen már régóta a színészi pályája csúcsát képviseli. Talán éppen ezért vált a szerkesztőség kedvenc filmjévé az idei évben!

M. Night Shyamalan a világ egyik legnagyobb mestere, ez az augusztus 1-én bemutatott mozi pedig az év egyik legfeszültebb thrillere volt, amit láttunk egy összeesküvésről, melyben egy család tagjai a saját életükért küzdenek. Az izgalmas cselekmény és fordulatok miatt az év egyik legjobb darabjává avanzsált, ám az is biztos, hogy ezek után bármilyen koncertre is kissé összeszoruló szívvel megyünk majd el.

Matthew Vaughn színes és szórakoztató akciófilmje, amelyben Henry Cavill egy szuperkém szerepében tűnik fel, idén a toplistánk harmadik helyén végzett. Február elsején debütált a mozikban, hogy egy teljesen új dimenziót nyisson meg a kémfilmek világában, és arra ösztönözzön minket, hogy feledjük el a klasszikus James Bondot - bár ez utóbbi továbbra is a legmenőbb figura a műfajban. Az „Argylle” szellemes cselekménye és a kissé ügyetlen, mégis rendkívül szórakoztató akciójelenetei biztosan levonják a figyelmet az egész családról, és garantáltan jókedvre derítenek.

Október 10-én Magyarországon debütált Demi Moore legújabb filmje, amely karrierjének eddigi legprovokatívabb és legmélyebb alkotása. Ez a testhorror műfajába tartozó alkotás gyomorforgató módon tükrözi vissza a társadalmi felszínességet és hiúságot, miközben arra figyelmeztet, hogy a változás elkerülhetetlen. Az alapötlet zseniális, a megvalósítás pedig lenyűgöző; a színészek és maszkmesterek teljesítménye pedig egyértelműen kivételes, és minden elismerést megérdemelnek.

Yorgos Lanthimos legújabb műve, amely abszurd humorával és lenyűgöző vizuális világával hódította meg a közönséget, már tavaly számos elismerést bezsebelt. Hazánkban azonban csak idén, január 25-én debütált a mozikban. Az előző alkotáshoz hasonlóan ez a film is igencsak bizarr, de éppen ez teszi igazán vonzóvá a nézők számára. Emma Stone teljesítménye pedig különösen figyelemre méltó, hiszen alakítása minden bizonnyal megérdemli a legmagasabb elismerést.

Jonathan Glazer legújabb műve, amely Martin Amis 2014-es regényére épül, hazánkban is némi késlekedéssel debütált, és február 2-tól vált elérhetővé a közönség számára. A film egy háborús drámát tár elénk, amely Rudolf Höss, Auschwitz parancsnokának és feleségének, Hedwignek a sorsát követi, akik a koncentrációs tábor közvetlen szomszédságában alakították ki álmaik otthonát. Ez a lebilincselő alkotás nem csupán izgalmas, hanem éles kritikát fogalmaz meg a társadalmi viszonyokról is.

Denis Villeneuve epikus sci-fi folytatása új dimenziókat nyitott meg a Dűne univerzumban. A látvány, a zenei aláfestés és a színészi teljesítmények mind hozzájárultak ahhoz, hogy ez a film valóban mesterműnek számítson, így nem meglepő, hogy helyet kapott a toplistánkon. Különösen figyelemre méltó az élményszámba menő fényképezés, amely az Oscar-díjas Vittorio Storaro tehetségét dicséri, és még inkább fokozza a film varázsát.

A remake-ek gyakran olyan kockázatos területet jelentenek egy alkotás számára, ahol a siker és a kudarc határvonalán egyensúlyoznak. Azonban James Watkins a 2022-es dán A látogatás után valami igazán különlegessel rukkolt elő a vásznon, ami hosszú időre ránk fagyasztja a levegőt. Ez a sötét lélektani thriller az emberi képmutatás és álszentség mélységeibe ás, főszereplője pedig a lenyűgöző James McAvoy, aki félelmetes alakításával még inkább felerősíti a film hatását. A merész témaválasztás és a szatirikus hangvétel egyedi és maradandó élményt nyújt, amely könnyen beírja magát a nézők emlékezetébe.

Idén végre megérkezett a régóta várt filmsorozat, amely Colleen Hoover népszerű bestselleréből készült: az „It Ends With Us - Velünk véget ér”. Ez az adaptáció a párkapcsolaton belüli erőszak és a generációs traumák nehéz témáit boncolgatja. A film nem merül el túlságosan a sötét részletekben, inkább az emberi kapcsolatok bonyolultságára és a traumák feldolgozásának fontosságára összpontosít. Ezzel egy olyan üzenetet közvetít, amely sokak számára megfontolandó és inspiráló lehet.

Ez a film egy rendkívül érzékeny és intim életrajzi alkotás, amely a nyugdíjas tőzsdeügynök életének legmeghatározóbb pillanatait eleveníti meg. Anthony Hopkins, a szakmában már veteránnak számító színész, lenyűgöző hitelességgel formálja meg Sir Nicholas Wintont karakterét, aki 669 ember életét mentette meg, miközben saját magával sosem volt elégedett. A film nem kínál látványos, forradalmi filmes technikákat, és nem tartalmaz olyan megoldásokat, amelyek újdonságnak számítanának a nézők számára. Viszont arra készüljünk, hogy a történet mélysége és az érzelmek intenzitása könnyek nélkül nehezen lesz elviselhető.

Related posts