Ibolya tragikus sorsa egy váratlan lottónyereményhez kötődik, amely végül a férje kezétől érkező halálos csapást hozott el számára.
2003. július 20-án tragikus körülmények között találták meg Ibi Roncaiolit, született Vona Ibolyát, egy elegáns, kisebb kastélyhoz hasonlítható, úszómedencés otthonában. Az áldozat a szépségipar meghatározó alakja volt, aki szenvedélyesen szerette családját, és elragadtatással merült el a szerencsejáték világában. Lottónyereménye után sem tudott ellenállni a kaszinók vonzásának, ahol sok időt töltött el.
- Ibolya a nyereményt követően nem igazán törődött a kozmetikai üzletével, ám az nem igaz, hogy eljátszotta volna a pénzt - írta a Blikk megkeresésére a torontói Magyar Ház egyik alkalmazottja, az áldozatot és az esetet is ismerő Jolika. - Joseph, a férj sokat panaszkodott, hogy a felesége ő busás fizetése ellenére is a csőd szélére vitte a családot, de ez hazugság. Igaz, hogy szeretett játszani, de nem a pénzért. A vagyont a gyerekeire íratta és itt lehet a megoldás: közel egymillió dollárt adott át az egyik fiának, akit dr. Roncaiolinak szült, és nagyjából ugyanennyit a másik fiának, Leslie-nek, aki az előző házasságából született, de velük élt. Viszont kiderült, a halála után volt egy eltitkolt gyermeke is egy titokzatos, harmadik férfitől, erről sem Joseph, sem a két fia nem tudott, nem hogy mi, az ismerősei. Amikor a nyomozók megnézték a számlája forgalmát, kiderült, 2 millió dollárt adott ennek a fiának, a legidősebbnek, hogy az boldogulhasson az életben.
A torontói rendőrség nyomozási gyakorlata ma is kiemelkedő példaként szolgál, mivel ha a helyszínelők, szakértők és detektívek nem lettek volna olyan precízek, Joseph Roncaioli talán megúszta volna a gyilkosság vádját. Roncaioli elhatározta, hogy eltávolítja feleségét, hogy megóvja a vagyonát a további csökkenéstől. A gyilkosság előtti estén a pár alkoholt fogyasztott, majd amikor a felesége elaludt, egy halálos koktélt juttatott a szervezetébe.
A boncolás során kiderült, hogy a nő szervezetében alkohol mellett drogok és nyugtatók is jelen voltak, és a szakértők megállapították, hogy ezek nem a gyomron keresztül szívódtak fel. Tűnyomokat nem találtak az első vizsgálatok során, azonban a holttest alaposabb elemzése során felfedeztek néhány titokzatos bőrsérülést a nő bal lábán és lábfején. A nőgyógyász, aki a feleségének fájdalomcsillapítót adott be aznap kétszer is, nem tudta megmagyarázni, miért fogyasztott alkoholt a nő az injekciók után. A védelem próbálta balesetként feltüntetni az eseményeket, figyelembe véve, hogy a férfi soha többé nem praktizálhat orvosként, de a bíróság úgy döntött, hogy a túladagolás nem csupán véletlen, hanem előre megfontolt cselekedet volt. Az ügy öt évig húzódott, végül 2008-ban elítélték emberölésért, és 2015-ben szabadult.
Zanati Balázs, a torontói rendőrség tisztje a Blikknek nyilatkozva elmondta, hogy Ibolya eseténél ő még nem tartózkodott Kanadában, és örömmel tapasztalta, hogy a kanadai magyar közösségekben az ilyen erőszakos bűncselekmények rendkívül ritkák. „Ez az ügy már a múlt homályába vész, az idősebbek emlékeznek csupán rá, míg az 1990 után született fiatalok valószínűleg nem is hallottak a családról” – fűzte hozzá. A korabeli nyomozás során kiderült, hogy a gyilkossággal gyanúsított orvos azzal érvelt védekezése során, hogy a feleségétől vért szeretett volna venni, és a tragédia orvosi műhiba következménye volt.