László autója a parkolóban váratlanul lángra kapott, és ezzel egy hosszú küzdelem kezdődött az autókereskedéssel. Évek során számos nehézséggel kellett szembenéznie, hogy érvényesítse jogait és megoldást találjon a problémára.


Bár jogosan vagy anélkül, de a legtöbb használt autót vásárlóban ott bujkál a félelem, hogy becsapják az adásvétel során. Közben senkinek sem jut eszébe, hogy az autója nem sokkal a megvásárlás után, egy bevásárlóközpont parkolójában hirtelen lángra kaphat. Bíró Lászlóval pontosan ez a rémisztő eset történt: két évvel ezelőtt megvásárolta a Renault Lagunáját, és nem sokkal később, egy hónappal a vásárlás után, a csömöri parkolóban váratlanul felgyulladt, végül teljesen kiégett.

- A gépjárművet a fiam számára szereztük be 480 ezer forintért, habár az adásvételi szerződésen csupán 250 ezer forint szerepel - nyilatkozta korábban lapunknak Bíró László, aki hangsúlyozta, hogy tanúk is megerősítik: a kocsi valódi ára az általa említett összeg volt.

A tűzvizsgálati jegyzőkönyv hiányában sosem derült fény arra, hogy mi vezetett a Renault végzetes sorsához. A kereskedés vezetője a Blikknek adott nyilatkozatában felvetette, hogy lehet, hogy a vásárlás után egy szakember által nem megfelelően végzett munka okozta a problémát. Bár akkor megkísérelték a megegyezést, és a kereskedés kész lett volna kifizetni az adásvételi szerződésben szereplő 250 ezer forintot, hangsúlyozva, hogy ez nem kártérítés, László nem fogadta el az ajánlatot, és inkább a bírósághoz fordult. Visszatekintve, a kereskedő talán jobban járt volna, ha a teljes vételárat rendezte volna, hiszen végül – igaz, hosszú évek múltán – sokkal súlyosabb következményekkel kellett szembenéznie.

- Első fokon elutasítottak - mesélte Bíró László. - Nekem kellett volna bizonyítanom, hogy az autó saját magától gyulladt ki, de mivel nem készült jegyzőkönyv, ezt nem tudtam alátámasztani. Másodfokon azonban új tárgyalást hívtak össze, és ott már a kereskedőnek kellett bizonyítani az állításait.

Ezt követően nem csupán a kártérítés kérdése került terítékre, hanem egy másik eljárás keretében azt is alaposan megvizsgálták, hogy miért szerepelt az adásvételi szerződésben egy jelentősen alacsonyabb összeg, mint a valós érték. Az ügy végkimenetele az lett, hogy a kereskedő másfél év felfüggesztett börtönbüntetést kapott, mivel az adásvételi szerződés meghamisítása bűncselekménynek minősül, és ez a helyzet éppen itt valósult meg.

- Végül 1,2 millió forintot kellett kifizetniük, beleértve a perköltségeket és az én kártérítésemet is - osztotta meg Bíró László, aki úgy gondolja, hogy esete csupán egy a sok hasonló közül. Ugyanakkor talán ő az egyetlen, aki nem sajnálta az időt és a pénzt, hogy végigvigye az ügyet.

Related posts