A Jókai utcai ház omlásának ügye stagnál, miközben a balerina és az építtető is kifejezték véleményüket.

Mintegy három év elteltével a 2022-es Jókai utcai házomlás ügye továbbra is megoldatlan maradt, s a helyzet nem mutat jelentős előrelépést. A baleset következtében kerekesszékbe kényszerült balerina elárulta, hogy az építtető és a kivitelező cég vezetője még mindig nem keresett fel személyesen, holott a biztosító által kifizetett sérelemdíj mértéke alig haladja meg a minimális szintet. A vállalkozó válaszolt a balerina vádjaira, miközben a lakók demonstrációs célzattal molinókat helyeztek el az épület homlokzatán.
A Jókai utcai házomlás ügye még mindig nem talál megoldásra, és az érintettek mindegyike a saját igazát védi – olvasható a 24.hu keddi cikkében. A lap beszámolója szerint az új tetőlakásokba továbbra sem lehet beköltözni, miközben a társasház közös képviselete molinók sorát helyezte el az utcai homlokzatokon. A táncművész, aki a sérelemdíjáért pereskedik, szintén a helyzet áldozataként lép fel, míg a beruházó és a kivitelező cég vezetője úgy véli, hogy nem őket terheli a felelősség a történtekért.
2022. június 27-én a VI. kerületi Aradi és Jókai utca kereszteződésében, a Jókai utca 1. szám alatt álló ötszintes épület homlokzati falának és tetőszerkezetének egy része váratlanul az utcára és a parkoló autókra dőlt. A baleset következtében a legsúlyosabb sérülést Tóth Nikolett, az operettszínház tehetséges táncművésze szenvedte el, aki balerina létére súlyos gerinc- és koponyasérüléseket szerzett. A sok műtét után is sajnos kerekesszékbe kényszerült, ami drámaian megváltoztatta életét és karrierjét.
A rendőrség nyomozást indított a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés gyanújával, és a vizsgálat során szakértők bevonására is sor kerül. A balerina, aki megsérült az incidens során, kezdetben nem tudott peren kívül megegyezni sem az építtető Hotelnet Kft.-vel, sem a kivitelező Pillér-Lakás Kft.-t irányító Lengyel Lászlóval, sem pedig annak biztosítójával. Ennek következtében 2024-ben polgári pert indított a sérelemdíjért. Ekkor a vállalkozó jelezte, hogy nyitott a megállapodásra, ami papíralapú formát is öltött, azonban Lengyel László végül nem írta alá az egyezséget.
A vállalkozó úgy véli, hogy a probléma a biztosító vagy a táncművész jogi képviselőjénél akadt el, azonban a balerina, Tóth Nikolett, határozottan más állásponton van, és jogi lépéseket tett az ügyben. "A kedves vállalkozó még mindig a II. világháborút hibáztatja a házomlásért" - nyilatkozta Tóth, reagálva a cégvezető állítására, miszerint a bontás elkerülhetetlen volt, mivel az épület a háború alatt sérült, és a helyreállítási munkák nem voltak kielégítőek.
"Teljes szívvel bízom abban, hogy a balerina gyógyulása az ő példamutató hozzáállásának, kitartásának és elszántságának eredményeként a legkedvezőbb irányba fog haladni" - nyilatkozta Lengyel László a művésznő állapotáról.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy bárkinek a javára válna egy személyes találkozó, különös tekintettel arra a negatív hangulatra, amely - a médiában is tapasztalható módon - a kezdetektől fogva a személyemmel és a kivitelező céggel szemben kialakult
- fogalmazott a cégvezető, aki szerint valótlan, hogy a sérelemdíjat az ő aláírásának hiánya miatt nem sikerült kifizetni, miközben állítja, hogy a biztosító a pénz nagyobb részét már át is utalta.
A vállalkozó hangsúlyozza, hogy a balesetért nem csupán ők felelősök, hiszen az esemény hátterében több, tőlük független tényező is közrejátszhatott. Véleménye szerint a lakók által kifeszített molinók célja, hogy nyomást gyakoroljanak rájuk, abban a reményben, hogy így ingyenesen elvégzik azokat a feladatokat, amelyekre senki sem kötelezi őket. A tárgyalás időpontjáról március közepén hoztak döntést, és április 25-én esély nyílhat a fejlődésre az ügyben.