Pete Hegsetht, akit Donald Trump védelmi miniszterként tervezett kinevezni, a meghallgatása során komoly kihívásokkal szembesült. A szenátorok feszítő kérdésekkel próbálták feltérképezni nézeteit és elképzeléseit a védelmi stratégiákról, ezzel megnehezítv


A közönség egyre feszültebbé vált, és többször is közbeszóltak a meghallgatás során, így az őrségnek be kellett lépnie, hogy helyreállítsa a rendet.

Kedden megkezdődött az amerikai szenátus felsőházában Donald Trump elnöki hivatalba lépése előtt a kormánytagjelöltjeinek meghallgatása, amely a szenátusi jóváhagyást megelőző fontos lépés. Az esemény a szenátus fegyveres erők bizottságának ülésével indult, ahol Pete Hegseth védelmiminiszter-jelöltet mintegy négy órán keresztül kérdezték a szenátorok, alaposan átvizsgálva a politikai és szakmai elképzeléseit.

A demokrata szenátorok közül többen megkérdőjelezték a jelölt alkalmasságát, kifogásolva, hogy nincs politikai tapasztalata, és szexuális zaklatással is vádolták. A meghallgatás során felmerültek kérdések a női katonák hadseregben betöltött szerepéről, valamint az LMBTQ-emberek katonai szolgálatának lehetőségeiről. Az esemény alatt a közönség többször is megzavarta a beszélgetést, amire az őrség gyorsan reagált.

Pete Hegseth úgy véli, hogy ellene egy lejárató kampány indult. Kifejtette, hogy célja a "harcos szellemiség" újbóli életre keltése az amerikai hadseregben. Emellett hangsúlyozta, hogy a katonai alkalmasság követelményeit egységesen kellene kidolgozni mindenki számára. Felhívta a figyelmet arra is, hogy az Egyesült Államok védelmi kiadásainak aránya a GDP-hez képest 3 százalék alá esett. Feladatának tekinti Donald Trump elnöki víziójának megvalósítását, amely a "békét az erő által" elvét hirdeti.

Pete Hegseth mellett szólalt fel Mike Waltz, akit Donald Trump a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadójává jelölt, akivel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy képes a hadsereget visszajuttatni eredeti küldetésének útjára, emelni az alacsony katonai morált, az érdem alapú előrejutás szemléletének felélesztését.

Donald Trump védelmiminiszter-jelöltjének alkalmasságáról a szenátus szakbizottsága az elnöki beiktatás napján, január 20-án fog szavazni. Ha a bizottságban többségi támogatást kap, akkor a szenátus plenáris ülésén még aznap megszavazhatják a hivatalba lépését. Hasonló eljárásra lesz szükség az adminisztráció többi tagjának kinevezéséhez is. A meghallgatások szerdán folytatódnak.

Related posts