Mitől keletkezik hab a medencék vizében? – A szakértő részletezi | 24.hu A medencék vize gyakran habzik, és sokan kérdezik, hogy mi áll ennek hátterében. A szakértő elmagyarázza, hogy a habképződés több tényező együttes hatásának eredménye. A medencék ví


Valószínűleg mindannyian találkoztunk már a víz tükrén lebegő, szivárványos habréteggel. Ám érdemes észben tartani, hogy ezek a színes buborékok nem csupán ártalmatlan látványosságok.

Egy medencék tisztításából élő amerikai férfi lerántotta a leplet a víztükrön kicsapódó fehér hab titkáról. Az Oklahomában élő Ben TikTok videója pedig kis túlzással felrobbantotta a közösségi oldalt, ahol az elmúlt szűk két hétben több mint 2,3 millió alkalommal játszották le a felvételt.

"Én mondom neked, ha tudnád, mi van a vízben, soha többé nem mártanád bele a lábujjadat" - kezdte a mondandóját a közösségi oldalt Bencoffman1 névvel használó férfi, akinek a bejegyzéséről az Indy100 is beszámolt.

Ben elsőként arra figyelmeztette a videó nézőit, hogy a klórtól "nem lesz tiszta a víz", és elmagyarázta, hogy egy forgalmas nyilvános medencében, ahol egyszerre akár nagyobb embertömeg is élvezheti a napsütést,

Minden, ami a testükről leválik, végül a medencében találja magát.

Ez a naptej, dezodor és izzadság egyvelege mindent magában foglal. És ne feledkezzünk meg a makacs fürdőzők által a vízbe juttatott vizeletről sem!

"Amikor mindez összegyűlik, akkor alakul ki a vízfelszínén a hab, ami egyfajta szimbóluma a dolgoknak. Szóval ezek a buborékok nem csupán véletlenszerűen keletkeznek, mert a víz gyorsan mozog" - magyarázta a tapasztalt medencetakarító. Ezt követően hozzátette, hogy "ez a hab valójában egy olyan kémiai elegy, amely testápoló olajok, vizelet, mosószer és egyéb szennyeződések keverékéből áll."

De Ben emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy a klór megnyitja a fürdőzők pórusait is, ezáltal pedig lehetővé teszi, hogy a bőr alatt található különböző váladékok könnyebben a vízbe szivároghassanak.

És ha ez nem lenne elég nyugtalanító, van egy még komolyabb kockázat is. Ben szerint ugyanis a medencékben a riptosporidiózis nevű, akár "napokig vagy hetekig tartó heves hasmenést, hányást és kiszáradást" okozó betegségért felelős parazita is megjelenhet. Hiszen ez a parazita a klórozott vízben is életben tud maradni.

Related posts