Közeleg a felsőoktatási felvételi időszak, és itt az ideje, hogy felfedjük azokat a stratégiákat, amelyekkel jelentősen megemelheted az összpontszámodat!


Ahogy már említettük, Magyarországon nem kötelező nyelvvizsgát tenni a felsőoktatási felvételihez, azonban a nyelvtudásért járó többletpontok jelentősen megnövelhetik a diákok összpontszámát, így javítva az egyetemre való bejutás esélyeit.

Egy B2-es szintű ( középfokú) komplex nyelvvizsgáért például 28, egy C1 szintű (felsőfokú) komplex nyelvvizsgáért 40 többletpont jár. Számos esetben, egyes nagyobb presztízzsel rendelkező intézmények vagy karok akár 50 pontot is ajánlanak egy B2 szintű nyelvvizsgáért, míg a C1 szintűért 70 vagy 80 pont sem ritka.

A tapasztalataink alapján nagy számban azok a felvételizők tudnak bejutni az általuk választott népszerűbb szakokra, akik valamilyen nyelvtudásuk alapján többlet pontot szereztek az egyetemek által adható 100 többletpontból

„Kérlek, formáld át a szöveget a saját stílusodban!” – nyilatkozta lapunknak a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpont igazgatója, Pásztiné Fritz Adrienn.

Ezeket a többletpontokat nyelvvizsgával vagy emelt szintű érettségivel zsebelhetik be a tanulók. Ám hiányukban a szakember szerint sok felvételiző kompromisszumra kényszerül és nem a célkitűzései, hanem a pontszámai alapján választ intézményt, még abban az esetben is, ha az adott egyetem távol esik a lakhelyétől és eredeti elképzeléseitől.

A vezető hozzátette: az emelt szintű érettségi szintje (ha minimum 60 százalékkal teljesítik a diákok) a középfokú B2 szintű nyelvvizsgának felel meg, ezért célszerűbb a felsőfokú C1 nyelvvizsga letételét megcélozni, hiszen lényegesen több pontot lehet érte kapni a felvételin. Emellett vannak olyan szakok vagy karok is - például a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnök képzése, vagy a Széchényi István Egyetem -, melyek az emelt szintű érettségivel azonos szintű nyelvvizsgáért több pontot ajánlanak.

A nyelvvizsga felhasználhatósága sokkal univerzálisabb. Például, ha egy diák egyetemi évei alatt külföldi cserediák programon szeretne részt venni, akkor nagyon jól fog jönni a nyelvvizsgája. Arról nem is beszélve, hogy pályakezdéskor igenis meghatározó lehet egy állásinterjún a nyelvvizsga megléte vagy hiánya

- Emelte ki Pásztiné Fritz Adrienn.

A LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpont évente kétszer, tavasszal és ősszel, ingyenes próbanyelvvizsga kampányokat szervez. Ezek során az angoltanárok lehetőséget kapnak arra, hogy diákjaik írásbeli feladatait beküldjék, amelyeket a vizsgaközpont értékelő szakemberei alaposan pontoznak. A kezdeményezés célja, hogy támogassa az intézményeket és a pedagógusokat a hatékony felkészülésben, valamint, hogy közvetlen visszajelzést nyújtson a diákok egyéni teljesítményéről.

A LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpontban a vizsgázó-jelöltek egy jelképes-, a vizsgadíj összegének töredékéért egyéni konzultációval egybekötött beszédkészség vagy íráskészség próbavizsgán is részt vehetnek, ahol a vizsgaközpont egyik értékelőjével találkozhatnak.

Ebben az időszakban az értékelők részletesen átbeszélik a próbavizsgázók írásmintáit, mélyreható elemzéseket végeznek, és szimulációs formában lefolytatnak egy szóbeli próbavizsgát. Ennek alapján személyre szabott, konkrét visszajelzést nyújtanak arról, hogy az adott teljesítmény milyen eredményre vezetett volna az éles vizsgán. Ezen kívül, amennyiben szükséges, hasznos tanácsokat is adnak a diákoknak a felkészülés következő lépéseihez.

Ez a támogatott szerkesztőségi tartalom a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpont együttműködésével készült.

Related posts