Stohl András és Hevér Gábor nélkül az előadás elképzelhetetlen!


Horányi András, aki transzvesztita karaktert alakít, egyedülálló pályát futott be a produkció során, mélyreható szakmai kötelékeket teremtve a főszereplőkkel. Az őszinte és kreatív együttműködés eredményeként nemcsak a színpadon, hanem a színfalak mögött is különleges dinamikák alakultak ki, amelyek gazdagították a közös munkát.

A bártulajdonost megformáló Hevér Gábor és a mulató nagyasszonyát életre keltő Stohl András párosa 2014. július 12-én debütált a közönség előtt az Őrült Nők Ketrecében. Azóta sem telhet el előadás nélkülük, hiszen nélkülük a produkció varázsa nem lenne ugyanaz.

- Ez egy meghatározó szerep, egy soha ki nem törölhető momentum számomra - mondta a Blikknek Stohl András, aki szinte végig sminkben és tűsarkú cipőben játssza a szerepét. - Albin szerepe hozzám nőtt, amire büszke vagyok. Szerintem ez már nem az a darab, amit annak idején bemutattunk. Sokat változott, a közönség azonban továbbra is szereti, ami lenyűgöző. Már elmondhatjuk azt is, hogy ez több mint egy színházi előadás: reflektál a mindennapokra, és olyan világban élünk, hogy mindig van miről beszélni.

- Nekünk annál jobb, minél öregebbek vagyunk, hiszen az előadás amúgy is a kiöregedett díva és a lokáltulajdonos kapcsolatáról szól. Ebben az előadásban ki lehet és ki kell mondani dolgokat - tette hozzá Hevér Gábor.

A Kultúrbrigád csaknem ötszáz előadásához megannyi szép és néhány kevésbé kellemes emlék is kötődik.

Egyszer, egy szilveszteri bulin, éjfél után vágtunk bele a több mint három órás előadásunkba. Nem igazán gondoltuk át, hogy bírni fogjuk-e hajnalig. Az utolsó jelenetsornál, amikor éppen beléptem a színpadra, megbotlottam a lépcsőn, és úgy megütöttem a kezemet, hogy el sem tudtam mozdítani. Ráadásul a parókám félrecsúszott, és mindkét cipőm sarka is eltört. Minden néző azt hitte, hogy ez valami vicc, míg a többiek csak annyit mondtak, hogy megint sikerült valami őrültséget kitalálnom - emlékezett vissza Stohl András.

- Az életem minden pillanatát úgy formáltam, hogy soha ne maradjak le egyetlen előadásról sem - osztotta meg velünk Horányi András, aki transzvesztita előadóként a "Madárkák" egyik karakterét alakítja minden egyes alkalommal. - Emlékszem, amikor először hirdettek meg egy táncos castingot, kicsit bizonytalanul léptem be, hiszen táncos végzettséggel nem rendelkeztem. Mégis, tisztában voltam azzal, hogy az a szerep, amire keresnek valakit, közel áll hozzám, hiszen 1999 óta már a pesti éjszakában játszom Betty Blue néven. A rendező, Alföldi Róbert előtt nem árulták el, hogy van egy fiú, aki ebben a világban már otthonosan mozog. Csak ott derült ki, hogy ezt a hivatást űzöm. Örömmel töltött el, hogy nem azért választottak, mert ki vagyok, hanem mert a képességeim megfeleltek a szerep követelményeinek.

András az elmúlt évek során szoros kapcsolatokat épített ki a főszereplőkkel.

- Stohl született zseni. Színészként rögtön a lelkiségét nézte az egész szerepnek. Nem egy meleg pasit játszik, akinek van egy finom lelke, hanem egy nőt. Már a legelején elkezdte borotválni a lábát, meg akarta élni ezt az egészet. Egyszer megkérdezte tőlem, hogy kell úgy beszélni, mint egy nő. Mondtam, hogy fogalmam sincs, mert ez nálam nem tudatos: amikor beöltözünk, megtörténik az átalakulás, automatikusan megváltozik a hangszínünk. Sok mindent meg lehet tanulni, de van, amire születni kell, szerintem ilyen a női ruhában való jelenlét is - jelentette ki Horányi András.

Related posts