Szellő István édesanyja a magyar televízió egyik legelbűvölőbb arcának számított, igazi szépség volt a képernyőn.
Sokan titokzatosan suttogtak a háta mögött! Fény derült arra, miért volt Balogh Edina magányos.
Szellő István általában nem osztja meg személyes életének részleteit, de most Peller Mariann podcastjában meglepően őszintén beszélt magáról. Tavaly nyáron véget ért kapcsolata Gubik Ági színésznővel, és bár nem árulta el, hogy jelenleg van-e új, komoly párja – a Kiskegyed információi szerint pedig nincs – elmondta, hogy egyedül is nagyon jól érzi magát.
- Én tudok egyedül lenni: filmet nézek, tévéműsorokat nézek. Csak utazni nem szeretek egyedül, nyaralni, kikapcsolódni egyedül nem megyek. Nem vagyok beforduló típus, de néha jól érzem magam egyedül. Kell a társ az élethez, hogy legyen megosztani valakivel az embernek a dolgait. Én szeretem, ha egy nőnek humora van. Engem is úgy lehet elviselni, ha humorérzékkel rendelkezik valaki.
A műsorvezetőnek négy gyermek büszke apukája. Első házasságából, a modell Otter Dalmával, egy fiút, Andrást köszönthetjük, aki már a 28. évét tapossa. Második feleségétől egy 23 éves fiatalember, Ádám látta meg a napvilágot, míg a 16 éves ikrek, Alen és Manna, a légikísérő Naim Renáta gyermekei. Szellő és a gyerekek kapcsolata példás, mindannyian szeretetteljes, összetartó kötelékben élnek, és a testvérek is jól kijönnek egymással.
A családunkban én töltöm be a pénzkereső szerepét, ami végigkísérte az életemet. Ennek ellenére nem érzem szükségét, hogy túlzottan beleszóljak a gyerekeim döntéseibe. Szívesen adok tanácsot, de a családi légkörben inkább a laza hozzáállást részesítem előnyben. Persze, néha előfordul, hogy heves vitákba bonyolódom, de ezek végén mindig sikerül egy humoros megjegyzéssel oldani a feszültséget. Nem vagyok haragtartó, inkább az élvezetes pillanatokra és a nevetésre helyezem a hangsúlyt.
Az életében számos nehéz időszak adódott, amelyeket ma már inkább feledni szeretne, mintsem újra átélni.
- Vannak férfi barátaim, akikkel a magánéleti dolgaimat jól ki tudom beszélni. A gyerekeimmel is nagyon sok dolgot meg tudok beszélni. Igyekeztem úgy felállni ezekből a helyzetekből, hogy mindig lekötöttem magam. Nap mint nap ott vagyok a képernyőn, nagyon kell koncentrálnom, és ez kikapcsol. A munka nagyon sokat segít, hogy arra kell gondolnom. A kollégák sokat segítenek és bent is igyekszem úgy dolgozni, hogy jó legyen a hangulat.
A műsorvezető megjegyezte, hogy nem csupán véletlen, hogy mindig ilyen elegáns megjelenést mutat.
Családunkban mélyen gyökerezik az a hagyomány, hogy mindig ápoltan és stílusosan öltözködjünk. Édesanyám, aki a televízió világában dolgozott, sokáig a legcsinosabb nőként emlegették a magyar képernyőn. Az ő megjelenése valahol a közízlés szimbólumává vált. Észrevettem, hogy régen, ha valaki repülőgépre szállt, mindig elegánsan öltözködött. Manapság viszont ez már nem jellemző; egyre többen döntenek a kényelmes, laza ruhák mellett, mintha a repülés mindennapi rutinná vált volna. Én azonban nem tudnék így utazni - mesélte. Édesanyja, Szellő Rózsa, a Magyar Televízió gyermekosztályának volt szerkesztő-műsorvezetője, sajnos nyolc éve távozott az élők sorából, 74 éves korában.
Szellő Rózsa és fia, Szellő István - forrás: Blikk. Egy különleges kötelék, amely a családi hagyományokat és az összetartozás erejét idézi. Rózsa és István története egy újabb színes fejezet a közéletben.