A drogfogyasztás következményei drámaian megváltoztatták a nyakának megjelenését: egy megrázó fénykép tanúskodik erről.


A kábítószerfüggőség következtében lecsüngő fej szindróma alakult ki nála.

Az iráni Iszfaháni Orvostudományi Egyetem orvosai nemrégiben dokumentálták egy 23 éves férfi esetét, akinek feje 90 fokos szögben előrehajolt, mivel a nyakizmai már nem tudták megtartani.

A nyaki kifoszkoliotikus deformitás, más néven "lecsüngő fej szindróma", egy komoly egészségügyi probléma, amely a nyakfeszítő izmok gyengeségéből fakad, így azok nem tudják megfelelően megtartani a fej súlyát. Ez az állapot általában különböző neuromuszkuláris betegségekkel, mint például mitokondriális miopátia, veleszületett miopátia, motoros neuron betegség vagy anatómiai rendellenességek kíséretében fordul elő. Azonban iráni orvosok most először dokumentáltak egy különleges esetet, ahol a "lecsüngő fej szindróma" hátterében évekig tartó kábítószerhasználat állt.

A 23 éves, szociálisan hátrányos helyzetű beteg a kórtörténete szerint a depressziója súlyos kábítószer-függőséggel (heroin, ópium és amfetaminok használata) párosult. Az orvosok szerint minden amfetaminhasználat után a páciens hosszú ideig rögzített, hajlott nyaki pozícióban maradt, ami fokozatosan megváltoztatta a nyaki gerincének igazodását.

A koponyaideg-vizsgálatok és az izomerő, valamint az autonóm funkciók tesztjei kedvező eredményeket hoztak, azonban a CT-vizsgálat komoly kifoszkoliotikus deformitást tárt fel a C3, C4 és C5 csigolyák területén. Az orvosi csapat alapos állapotfelmérés után egy háromlépcsős sebészeti beavatkozás mellett döntött, amelynek célja a deformált csont eltávolítása és a nyak helyes pozícióba állítása volt. A műtét sikeresen zajlott le, és a páciens már egy nappal később, egy speciális gallér segítségével képes volt járni; három nappal később pedig hazaengedték.

A 23 éves beteg a műtét előtt számos hagyományos és alternatív gyógymódot kipróbált, azonban egyik sem hozott megkönnyebbülést a panaszaira, ezért végül úgy döntött, orvosi segítséget kér. Az operációt követően több pszichiátriai tanácskozáson is részt vett, ami segített neki abban, hogy sikeresen megszabaduljon a drogoktól. Egy év elteltével pedig már számottevő javulás tapasztalható a nyaka helyzetében.

Az iráni orvosok egy figyelemre méltó felfedezést tettek egy nemrégiben történt eset kapcsán: a kábítószer-használat szerepet játszhat a ritka és súlyos nyaki kifózis kialakulásában. Bár a drogoknak nincs közvetlen hatása a mozgásszervi struktúrákra, a hatásuk mégis közvetett módon jelentkezik. Amikor a páciensek a drog hatása alatt hosszú időn keresztül egy bizonyos testhelyzetben maradnak, az hónapok alatt jelentős mozgásszervi elváltozásokhoz vezethet. Ezen elváltozások végül kifózist okozhatnak, ami komoly egészségügyi problémákat vet fel.

Related posts