Fárasztanak a szúnyogok? Akkor érdemes figyelmedbe ajánlani a legfrissebb híreket a katasztrófavédelemtől!


Alig néhányan voltak tisztában a helyzet súlyosságával: egy hosszú, méltóságteljes küzdelem után távozott az élők sorából a közkedvelt zenész.

Elindul az offenzíva a szúnyogok ellen: április 30-tól a katasztrófavédelem irányításával biológiai gyérítési program veszi kezdetét az ország minden táján. A cél az, hogy megakadályozzuk a szúnyoglárvák fejlődését, mielőtt a vérszívók ellepik a nyári estéket. A természetes módszerekkel végzett beavatkozás nemcsak hatékony, hanem a környezetre nézve is kíméletes.

Április 30-án indul a katasztrófavédelem által koordinált központi szúnyoggyérítési program - számolt be szerdán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Mint írják, a tavaszi időszakban túlnyomórészt biológiai módszerrel védekeznek a lárvák ellen, amely során a szakemberek a szúnyogok tenyészőhelyén egy természetes baktérium által termelt, fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe. Ez a fehérje a kijuttatott dózisban kizárólag a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el, minden más élőlényre, még az árvaszúnyogokra is ártalmatlan.

Első lépésként a Tisza folyó felső szakaszán és a Tisza-tónál biológiai kezelések veszik kezdetüket. Ezeket a kezeléseket azonban megnehezíti a fák lombosodása, ami már megkezdődött. Az ártéri erdőkben kialakult tenyészőhelyeken a folyadék kijuttatásával végzett eljárások már nem elég hatékonyak, ezért a szakemberek granulátumot használnak. Ez a granulátum képes áthatolni a lombozaton, így eljut a lárvák élőhelyére, ahol hatékonyabban fejtheti ki hatását.

A katasztrófavédelem megbízásából dolgozó rovarbiológusok március óta figyelemmel kísérik a lárvák megjelenését és fejlődési folyamatát. Ennek eredményeként...

Related posts