Milyen irányba halad majd a forint erősödése a következő héten?

A múlt héten megállt a forint hetek óta tartó erősödése, miután az orosz-ukrán békefolyamatban nem várt meglepetéseket láthattunk. Eközben az USA-ból sokkolóan rossz kiskereskedelmi adatokat láthattunk. A héten nagy kérdés, hogy tud-e folytatódni a forint erősödése. MNB kamatdöntés, sorsdöntő német reálgazdasági adatok teszik izgalmassá a hetet, ráadásul tisztázódhat az is, hogy csak egyszeri megingás volt a rossz amerikai kiskereskedelmi forgalom, vagy tényleg nagyobb a baj, mint azt sokan hitték.
A múlt hét nem egészen úgy alakult a piacoknak, ahogy azt a befektetők eltervezték. Bár a piacok kezdetben bizakodtak az orosz-ukrán béketárgyalásokkal kapcsolatban, a múlt héten kissé kiábrándultak a piac. Trump elnök hangneme megváltozott Ukrajnával kapcsolatban, miközben talán a transzatlanti szövetség is nyomás alá került. Eközben a Szaúd-Arábiában tartott orosz-amerikai találkozó nem kecsegtetett a háború lezárásnak gyors reményével.
A kiábrándulás következményei nyilvánvalóan megmutatkoztak a nemzetközi tőzsdék esésében, ahol a piaci hangulat romlott. A forint erősödése is megtorpant, és mindeközben azok a szektorok, amelyek a béke nyújtotta lehetőségekből profitálhattak volna, nem igazán teljesítettek kedvezően.
Az euró összességében gyengült a dollárral szemben. Ennek hátterében áll, hogy a pénteken közzétett európai beszerzésimenedzser-index, különösen a francia adatok, elmaradtak a várakozásoktól, és a szolgáltatószektor teljesítménye is romlást mutatott.